Łaźnie parowe

Odprężenie, relaks, kuracja dla dróg oddechowych i pielęgnacja skóry – to tylko niektóre zalety wynikające z regularnych kąpieli w łaźni parowej. Czym różni się ona od sauny fińskiej i co będzie lepsze dla Ciebie?

W saunie temperatura sięgnąć może nawet 110 stopni Celsjusza, przy wilgotności nieprzekraczającej 65 procent. Natomiast w przypadku łaźni parowej temperatura utrzymuje się na poziomie od 40 do 55 stopni Celsjusza, a wilgotność aż 100 procent. W przeciwieństwie do sauny, z tej opcji relaksu możesz korzystać nawet codziennie, bez obaw o bezpieczeństwo dla zdrowia. Kąpiel odbywa się w specjalnej kabinie, komorze, nasyconej gorącą parą wodną. Dzięki optymalnej temperaturze relaksujesz ciało i umysł. Twoja skóra staje się nawilżona, jędrna i miękka. Spada napięcie mięśni, co korzystnie wpływa na osoby cierpiące na przewlekłe bóle w okolicach lędźwiowych czy reumatyczne. Dodanie olejków eterycznych usprawni działanie dróg oddechowych, ukoi problemy z zatokami bądź oskrzelami. W ofercie firmy Bomar Invest Group znajdziecie m.in. nowoczesne wyposażenie kabin wykańczane estetyczną mozaiką ceramiczną. Wykorzystujemy konstrukcje modułowe z elementów COVI i innych cenionych producentów.

Łaźnie parowe – zalety kąpieli

Ciepłe i wilgotne powietrze pomaga się zrelaksować i wyciszyć. W ten sposób ukoisz napięcie mięśniowe, na przykład po wyczerpującym treningu czy w stanach zapalenia reumatoidalnego. Skóra staje się oczyszczona i gładka, a z organizmu wydalane są toksyny. Jeśli cierpisz na infekcje dróg oddechowych, dzięki zastosowaniu odpowiednich olejków eterycznych oczyścisz je i złagodzisz podrażnienia. Łaźnie parowe służą podnoszeniu odporności. Kąpiel w nich może być wstępem do zabiegów kosmetycznych i masaży.

Zanim wejdziesz do kabiny, weź prysznic i wytrzyj się do sucha. Kąpieli zażywaj zawinięty jedynie w ręcznik. Nie przebywaj tam dłużej niż od 5 do 15 minut. Następnie schładzaj ciało prysznicem kierując strumień wody od stóp w kierunku serca. Po seansie zalecany jest odpoczynek na leżaku w czasie dwukrotnie dłuższym niż przebywanie w kąpieli parowej.

Odpływ do kanalizacji jest wymagany w zasadzie tylko w przypadku łaźni parowo-ziołowych. Można jednak wykonać go w każdej innej, co pozwoli na łatwiejsze utrzymywanie wnętrz w czystości.

Łaźnie parowe przyspieszają metabolizm, dlatego są zalecane na wzmocnienie efektów odchudzania. Kąpiele w nich stabilizują ciśnienie tętnicze. Urządzenia muszą zostać zamontowane w dodatkowym pomieszczeniu technicznym, gdyż stałe oddziaływanie pary mogłoby im szkodzić. Jeśli planujesz taką kabinę w swoim domu, zadbaj o to, aby na etapie projektowania znalazła się niezbędna przestrzeń.