Sposoby zagospodarowania narożników w pomieszczeniach łaźniowych
Niezależnie od tego, czy decydujemy się na prywatną łaźnię w domowym zaciszu, czy też w hotelowym centrum wellness, musimy pamiętać o tym, by jak najlepiej zaprojektować i wykorzystać przestrzeń przeznaczoną pod budowę pomieszczenia łaźniowego. Obecnie stosowane sposoby odpowiadają podstawowym założeniom ergonomii – określają one optymalną liczbę osób, która może korzystać z łaźni w tym samym czasie. Zapoznaj się z poniższym tekstem, by poznać najpopularniejsze rozwiązania pozwalające na zagospodarowanie narożników w pomieszczeniach łaźniowych. Jakie są sposoby na to, by móc zapewnić użytkownikom miejsca siedzące, a przy tym zachować wysoką wartość wizualną łaźni?
Jak zagospodarować narożniki w łaźni?
Najpopularniejszym rozwiązaniem, które pozwala na zagospodarowanie przestrzeni w miejscu połączenia ścian pomieszczenia, są narożniki do ław. Jest to sposób zapewniający dodatkowe miejsca siedzące, co oczywiście ma ogromne znaczenie w kontekście poprawy atrakcyjności łaźni parowej lub sauny – użytkownicy strefy SPA muszą bowiem czuć się w niej komfortowo i bezpiecznie. Obecnie często wykorzystywane są następujące modele narożników:
- bez oparcia, np. ława COVI BANCO 550,
- z oparciem prostym, np. ława COVI BANCO 650,
- anatomiczne, np. ławy COVI BANCO C 800 oraz BANCO C 1100.
Wszystkie wspomniane ławy BANCO dostępne są w trzech wariantach narożnika, tj. prostym, lekko zaokrąglonym oraz okrągłym. Istotne jest, iż mogą one zostać wyposażone w system podgrzewający siedzisko, który znacznie poprawia komfort użytkowników. Warto wspomnieć również, że firma ALL-SPA specjalizująca się w projektowaniu i wykonywaniu elementów do łaźni oraz stref wellness, oferuje także możliwość indywidualnego ustalenia wymiarów ławy narożnej.
Innym popularnym sposobem pozwalającym na efektywne wykorzystanie narożnika jest zainstalowanie elementu BANCO Misa do systemu COVI – misa do lodu z pewnością podniesie atrakcyjność łaźni parowej lub sauny, w której zostanie zamontowana. Wiele osób docenia korzyści płynące z nacierania rozgrzanego ciała lodem, co pozwala na obniżenie jego temperatury, a przede wszystkim obkurczenie naczyń krwionośnych.