Porady przy wyborze SPA

Łaźnie parowe

Odprężenie, relaks, kuracja dla dróg oddechowych i pielęgnacja skóry – to tylko niektóre zalety wynikające z regularnych kąpieli w łaźni parowej. Czym różni się ona od sauny fińskiej i co będzie lepsze dla Ciebie?

W saunie temperatura sięgnąć może nawet 110 stopni Celsjusza, przy wilgotności nieprzekraczającej 65 procent. Natomiast w przypadku łaźni parowej temperatura utrzymuje się na poziomie od 40 do 55 stopni Celsjusza, a wilgotność aż 100 procent. W przeciwieństwie do sauny, z tej opcji relaksu możesz korzystać nawet codziennie, bez obaw o bezpieczeństwo dla zdrowia. Kąpiel odbywa się w specjalnej kabinie, komorze, nasyconej gorącą parą wodną. Dzięki optymalnej temperaturze relaksujesz ciało i umysł. Twoja skóra staje się nawilżona, jędrna i miękka. Spada napięcie mięśni, co korzystnie wpływa na osoby cierpiące na przewlekłe bóle w okolicach lędźwiowych czy reumatyczne. Dodanie olejków eterycznych usprawni działanie dróg oddechowych, ukoi problemy z zatokami bądź oskrzelami. W ofercie firmy Bomar Invest Group znajdziecie m.in. nowoczesne wyposażenie kabin wykańczane estetyczną mozaiką ceramiczną. Wykorzystujemy konstrukcje modułowe z elementów COVI i innych cenionych producentów.

Budowa sauny

Regularne kąpiele w łaźni fińskiej doskonale koją schorzenia stawów oraz kręgosłupa, działają profilaktycznie na choroby układów krążenia i oddechowego. Myślisz o budowie sauny w swoim domu? Sprawdź, jak adaptuje się tego rodzaju pomieszczenia.

Zdecydowanie częściej niż łaźnie wolnostojące, występują te wkomponowane już w projekt budynku. Powinno być to pomieszczenie odizolowane od reszty budynku. Do adaptacji wykorzystuje się materiały odporne na działanie gorącego powietrza. Kabiny łaźni mogą mieć przezroczyste drzwi z odpornego szkła hartowanego.

Budowa łaźni i spa

Opiera się na konstrukcji modułowej, przy wykorzystaniu elementów COVI. Zajmujemy się kompleksową realizacją zleceń na stworzenie tego typu obiektów, stosując przy tym wysokiej jakości materiały. Budowa łaźni przebiega z wykorzystaniem wyrobów takich jak:

  • Ławy, siedziska, leżanki, kominek parowy - elementy COVI.

  • Generatory pary renomowanej włoskiej firmy PEGO; generatory pary niezawodne i ekskluzywne.

  • Całość wykończona hiszpańską mozaiką szklaną Reviglass - lub inną wybraną przez inwestora.

  • Drzwi szklane z ościeżnicą aluminiową w systemie Palermo