Własne SPA w domu. Ile to będzie mnie kosztować?
SPA to chwila wytchnienia, możliwość ukojenia nerwów zapewnienia ciału i duszy należytego odpoczynku. Dawniej namiastką domowego SPA była wanna, kąpiel w pianie w otoczeniu świec i ulubionego zapachu, dopełniona dobrą lekturą, muzyką czy kieliszeczkiem ulubionego trunku. Dzisiejsze możliwości aranżacyjne wnętrz umożliwiają stworzenie ekskluzywnego salonu SPA praktycznie w każdym domu. Wystarczy dobry projekt, sprawdzony sklep z elementami strefy SPA i można ruszać z budową. Ciekawi jesteście, ile może taka przyjemność kosztować? Zapraszamy do lektury.
Jakie elementy strefy spa warto mieć w domu?
Koszt budowy SPA zależy w dużej mierze od klasy sprzętu, na jaki się zdecyduje klient, a także różnorodności urządzeń, jakie może zainstalować, biorąc pod uwagę zarówno możliwości finansowe, jak i fizyczne, w postaci dostępnej do zagospodarowania na domowe SPA przestrzeni. Zwykle jednak będzie to łaźnia bądź sauna SPA ze strefą wypoczynku, niekiedy mini basen czy kabina infrared. Świetnie w domowym SPA sprawdzają się wanny z hydromasażem czy ciesząca się coraz większą popularnością innowacyjna metoda masażu stóp tzw. ścieżka Kneippa. Będąc przy temacie relaksu, masażu warto wspomnieć o jeszcze jednym elemencie strefy SPA, jaką można ująć w projekcie domowej strefy relaksu, a mianowicie basenu do moczenia stóp.
Od czego uzależnić wybór "atrakcji" domowego spa?
Przystępując do projektowania domowego SPA, dobrze jest określić wstępnie próg finansowy, jakiego klient nie chce przekraczać, by proponując kolejne rozwiązania, łatwiej było „spiąć’ aranżację przestrzeni SPA w jedną, spójną całość. Spójność jest niezwykle ważna w projektowaniu domowego SPA, gdyż to ona pozwoli, umożliwi odpowiedni wypoczynek i powrót do stanu równowagi ciału. W przypadku wielu przydomowych SPA spotyka się wannę z hydromasażem i saunę wraz ze strefą relaksu, nowoczesną kabiną prysznicową, np. masażowo-parową. Pochopne wybieranie elementów strefy SPA sprawi, że nie tylko część „zabiegów” zostanie powtórzona w kolejnym dokładanym elemencie, ale niestety spora część polecanych zabiegów relaksacyjnych, nie zostanie zapewniona. Przerost formy nad treścią oraz mierz siły na zamiary to dwa porzekadła, które najlepiej oddają sens przypadkowego doboru asortymentu SPA. Jak widać takie postępowanie, jest całkowicie nielogiczne i nieekonomiczne. Wybierając asortyment SPA, trzeba kierować się własnymi upodobaniami, czy też możliwościami zdrowotnymi, bo przecież nie ma nic gorszego od zafundowania sobie np. sauny suchej, w momencie, kiedy wiadomo, że ze względów zdrowotnych ani razu nie będzie możliwości skorzystania z niej.
Ekonomia spa - czyli ile trzeba na domowe spa?
Chcąc cieszyć się błogim relaksem w swoim przydomowym SPA, w zależności od rozbudowania projektu, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 10-15 tysięcy złotych w wersji podstawowej, decydując się jedynie na saunę. Kompletna łaźnia parowa dla 3-4 osób to wydatek rzędu 40 tysięcy złotych, wanna z hydromasażem dla 3-4 osób to kwoty 30-40 tysięcy. Decydując się na budowę domowego SPA, warto sprawdzić dodatkowe możliwości finansowania inwestycji i za jednym zamachem zbudować domowe SPA, takie, o jakim się marzy, niż trzymać się półśrodków, które w ostatecznym rozrachunku nie przyniosą ani zadowolenia z oszczędności, ani pełnej przyjemności z korzystania z dobrodziejstw SPA w zaciszu domowym.