Blog


Zalety korzystania z regularnych masażyJednorazowe skorzystanie z masażu, może przynieść odpoczynek i odprężenie całego ciała. Jednak stosowanie tej formy terapii i relaksu w sposób regularny, niesie ze sobą szereg bardzo cennych korzyści. Ważne, aby masaż był przeprowadzony przez osobę wykwalifikowaną, na sprzęcie przystosowanym do tego celu, a także mającym odpowiednie atesty. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy, jakie korzyści wynikają z regularnych masaży.

Czytaj dalejWarunki, jakie muszą zostać spełnione, aby móc zbudować domowe SPASPA kojarzy się z drogimi zabiegami, na które zazwyczaj można pozwolić sobie tylko podczas wyjątkowych okazji. Relaksujące kąpiele, prozdrowotne sauny, relaksujące masaże wydają się poza zasięgiem wielu ludzi. Jeżeli jesteście Państwo na etapie budowy nowego domu, warto zastanowić się nad opcją urządzania prywatnego SPA we własnym zakresie. Nie jest to trudne, jednak należy pamiętać, że aby zrobić to prawidłowo, muszą zostać spełnione określone warunki. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Czytaj dalejSposoby zagospodarowania narożników w pomieszczeniach łaźniowychNiezależnie od tego, czy decydujemy się na prywatną łaźnię w domowym zaciszu, czy też w hotelowym centrum wellness, musimy pamiętać o tym, by jak najlepiej zaprojektować i wykorzystać przestrzeń przeznaczoną pod budowę pomieszczenia łaźniowego. Obecnie stosowane sposoby odpowiadają podstawowym założeniom ergonomii – określają one optymalną liczbę osób, która może korzystać z łaźni w tym samym czasie. Zapoznaj się z poniższym tekstem, by poznać najpopularniejsze rozwiązania pozwalające na zagospodarowanie narożników w pomieszczeniach łaźniowych. Jakie są sposoby na to, by móc zapewnić użytkownikom miejsca siedzące, a przy tym zachować wysoką wartość wizualną łaźni?

Czytaj dalejCzy łaźnia parowa wymaga podłączenia do wentylacji?Łaźnia parowa to rodzaj pomieszczenia, którego głównym przeznaczeniem jest zapewnienie jego użytkownikom chwil pełnych relaksu oraz odprężenia. Fani stref wellness z pewnością docenią specyficzne warunki panujące w łaźniach parowych, które pomagają poprawić samopoczucie i ogólną kondycję organizmu wzmacniając tym samym jego odporność.

Czytaj dalejW jaki sposób powinien być zabudowany sufit w łaźni parowej?Łaźnia parowa to pomieszczenie typu wellness, które ma zapewniać użytkownikom warunki sprzyjające relaksowi, odprężające, a także poprawiające samopoczucie i kondycję organizmu. Specyfika i ogólne przeznaczenie pomieszczenia warunkuje sposób jego budowy oraz wykończenia. Pamiętać należy bowiem, że łaźnia parowa to nie tylko generator pary wodnej i wygodne siedziska, ale także powierzchnie płaskie na ścianach oraz suficie, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przez wysoką temperaturą oraz wilgocią.

Czytaj dalejJak dobrać kominek do łaźni parowej?Łaźnie parowe to miejsca, które w wyjątkowy sposób sprzyjają relaksowi, większość osób tak naprawdę potrafi odprężyć się tylko w nich. W związku z tym pomieszczenia te muszą spełniać swoje zadanie funkcjonalne, ale powinny również być odpowiednio przygotowane pod względem estetycznym. Wówczas naprawdę będziemy mogli w nich odpocząć, a klienci lepiej je zapamiętają i chętniej będą wybierać w przyszłości.

Czytaj dalej